KONYANIN GÜNDEMİ Haberleri
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Düzenlendi
25 Kasım 2022 13:56

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Düzenlendi
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Vali Vahdettin Özkan, Selçuklu Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen programa katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, Emekli Öğretmen Sami Doğru, Aday Öğretmen Hilal Şimşek Eğer ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit açılış konuşmaları yaparak öğretmenlik mesleğinin kutsiyetine vurgu yaptılar.

Vali Vahdettin Özkan burada yapmış olduğu konuşmasında öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, gelişim ve kalkınmanın eğitimsiz, dolayısıyla öğretmensiz olamayacağını belirtti. Öğretmenlik mesleğinin insanı odağına alan bir meslek olduğunu ifade eden Vali Özkan, öğretmenlerimizin yapmış olduğu fedakarlığın bir tezahürü olarak kültürümüzde öğretmene yönelik yüksek derecede bir teveccühün olduğunu ifade etti.

Zararlı maddelerle mücadelede öğretmenlerimizin öncülük yapmasının önemli olduğuna vurgu yapan Vali Özkan; ‘‘Gönüllü olarak sosyal faaliyetlerde sorumluluk alan öğretmenlerimiz birçok projede görev aldılar. Projelerle hem Şehrimizdeki eğitim kalitesini arttırdılar ve yaygınlaştırdılar hem de sosyal sorumluluk alanında çok nitelikli işler yaptılar. Gelecek nesilleri muhafaza etme ve zararlı maddelerden uzak tutma yönünde rehberlik faaliyetlerini etkin bir şekilde icra eden eğitim camiamızı özellikle tebrik ediyorum.’’ dedi.

Vali Vahdettin Özkan; “Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. Göreve yeni başlayan öğretmen kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Bu kutsal mesleği icra edip emekli olan tüm öğretmen büyüklerimize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Emekli Öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerini takdim eden Vali Özkan, öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutladı. Daha sonra adaylığı kaldırılan öğretmenler için yemin töreni yapıldı. Selçuklu Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi’nin hazırladığı ‘‘Lavanta Kokulu Öğretmenim’’ konulu tiyatro gösterisi ile devam eden program 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlimiz genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Vahdettin Özkan tarafından ödüllerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen kutlama programına; Vali Vahdettin Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Karatay Kaymakamı Yavuz Güner, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, öğretmen ve öğrenciler katılım gösterdi.

Yorumlar (0)