KONYANIN GÜNDEMİ Haberleri
Bağımlılıkla Mücadelede YEDAM, Konya’da Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor
13 Ocak 2020 16:04

Bağımlılıkla Mücadelede YEDAM, Konya’da Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor

Bağımlılıkla Mücadelede YEDAM, Konya’da Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Alkol, tütün, internet ve uyuşturucu madde bağımlılıklarıyla mücadele ederek, önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı çalışmalarını yürüten Yeşilay’ın, 40’a yakın ilde kurduğu Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinde (YEDAM) ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuluyor.

Yeşilay Danışmanlık Merkezi, (YEDAM) bağımlılık alanında uzman kadrosu ile 12 yaş üstü bağımlılık sorunu olan bireylere ve ailelerine ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyor. Alkol, tütün, internet ve uyuşturucu madde bağımlılıklarıyla mücadele ederek, önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı çalışmalarını yürüten Yeşilay’ın, 40’a yakın ilde kurduğu merkez, 444 79 75 numaralı danışma hattı ili uzaktan destek, tedaviye teşvik ve yüz yüze görüşmelerde de ruhsal ve sosyal hizmet desteği ile bağımlılık danışmanlığı süreçlerini yürütmekte. Merkezde ayrıca, bağımlı birey ve ailelerine yönelik düzenli yüz yüze psikolojik destek verilmekle birlikte aile ve yetişkin grup terapileri gerçekleştirilmekte.

Bağımlılığın tedavisinde psiko-sosyal müdahalelerde sosyal uyum süreçleri daha da aktif hale getirildiği merkezde, bağımlıların sağlıklı bir şekilde tekrar topluma kazandırılması hedeflenmekte. Bu kapsamda; atölyeler, meslek ve iş edindirme, eğitime yeniden başlama, yasal danışmanlık, boş zaman değerlendirme için kurs ve aktiviteler gerçekleştirilmekte ve kişinin ihtiyacı ve ilgilisi doğrultusunda çalışmalar yapılmakta. Konya’da, Musalla Bağları Mahallesi Mahpeyker Sokak No:3 Selçuklu adresinde hizmet sunan YEDAM, diğer yandan bağımlılıkla topyekün mücadele kapsamında hükümet tarafından hazırlanan, “2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı” doğrultusunda faaliyetlerini sürdürüyor.

 

 

Sahibiata Mah. Mimar Muzaffer Cad. Onur İşhanı No: 26 Kat: 1/101 Meram/KONYA Tel: (0332) 3528585      Faks: (0332) 3528586 Web: www.iletisim.gov.tr E-Posta: konya@iletisim.gov.tr cbiletisimkonya@gmail.com

Yorumlar (0)