KONYANIN GÜNDEMİ Haberleri
Başkan Altay ve Başkan Pekyatırmacı Ardıçlı TOKİ’de İncelemelerde Bulundu
28 Kasım 2021 15:44

Başkan Altay ve Başkan Pekyatırmacı Ardıçlı TOKİ’de İncelemelerde Bulundu

Başkan Altay ve Başkan Pekyatırmacı Ardıçlı TOKİ’de İncelemelerde Bulundu
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile birlikte TOKİ tarafından Konya’ya kazandırılacak Ardıçlı bölgesindeki sosyal konut inşaatlarında incelemelerde bulundu. Bölgede adeta yeni bir mahalle inşa edildiğini belirten Başkan Altay, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde özellikle alt gelir grubunda bulunan insanlarımızın uygun fiyatlarla en güzel yerlerde ev sahibi olması için TOKİ Başkanlığımız tüm Türkiye’de çalışma yürütüyor. Ardıçlı konutları bu manada güzel bir örnek. Panoramik olarak çok güzel bir Konya manzarası var. Ayrıca yatay mimarinin en güzel eserlerinden birisi ortaya çıktı” dedi. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Hem sosyal konut anlamında büyük bir açığı tamamlamış oluyoruz hem de sanayi çalışanları ve şehit yakınları ile gazilerimiz için önemli bir sosyal konut hamlesini gerçekleştirmiş oluyoruz.” diye konuştu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, TOKİ tarafından Ardıçlı bölgesinde yapımı sürdürülen konutlarda incelemelerde bulundu.

Konya’nın bütün ilçelerinde TOKİ tarafından sosyal konutla ilgili çalışmalar yürütüldüğünü belirten Başkan Altay, “Ardıçlı’da 4 bin konutluk bir proje yapılıyor. Burada adeta yeni bir mahalle inşa edildi. 20 bine yakın hemşehrilerimizin yaşayacağı alanda ilk etap teslimleri başladı. İnşallah diğer etaplar da 2022 yılı ortalarında tamamlanmış olacak. Burada alt gelir grubundan insanlarımız, Organize Sanayi Bölgesi çalışanları, şehit ve gazi ailelerinin bulunduğu bir yaşam alanı oluşturuldu. Konya’daki kira fiyatlarına ve gayrimenkul fiyatlarına etki edecek bir proje hayata geçiriliyor.” dedi.

YÜZME HAVUZU, SPOR SALONU VE BİLGEHANE YAPACAĞIZ

Proje kapsamında camilerin ve alt yapı alanlarının yine TOKİ Başkanlığı tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Altay, “Biz de Büyükşehir olarak Selçuklu Belediyemizle birlikte buradaki sosyal alanlarla ilgili bir çalışma yürütüyoruz. İçerisinde yüzme havuzu, spor salonu ve Bilgehane’nin olacağı bir kompleks yapacağız. Pazar alanlarının yapılması ve diğer işleri de Selçuklu Belediyemiz yürütecek. Burada yaşayacak insanlarımıza Konya standartlarında bir yaşam alanı oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Ayrıca ulaşımla ilgili çalışmalara da başladık. Şu anda 61 numaralı hattımız seferlerine başladı. Hayat burada devam ettikçe biz de sefer sayılarını artırarak buradaki vatandaşlarımız için herhangi bir mağduriyet oluşmadan yaşamlarını devam etmesini arzu ediyoruz.” diye konuştu.

MİMARİSİ, İŞÇİLİĞİ, MALZEME KALİTESİYLE BİRİNCİ SINIF

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde özellikle alt gelir grubunda bulunan insanların uygun fiyatlarla en güzel yerlerde ev sahibi olması için TOKİ Başkanlığı’nın tüm Türkiye’de bir çalışma yürüttüğüne değinen Başkan Altay sözlerini şöyle sürdürdü: “Ardıçlı konutları bu manada güzel bir örnek. Panoramik olarak çok güzel bir Konya manzarası var. Ayrıca yatay mimarinin en güzel eserlerinden birisi ortaya çıktı. Mimarisi, işçiliği, malzeme kalitesiyle birinci sınıf inşaatlar tamamlandı. Konya’nın her projesinde olduğu gibi Ardıçlı Sosyal Konutların hayata geçmesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Burada yaşayacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Kalan eksikleri de hızlıca tamamlayarak burada yeni örnek bir mahalleyi hayata geçirmiş olacağız. Şehrimize hayırlı olsun.”

KONUTLARIN YAPIMI ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANIYOR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise Ardıçlı Sosyal Konutları’nda ilk etap çalışmaların tamamlandığını, vatandaşların artık yerleşmeye başladığını belirterek, “Çok hızlı bir şekilde konutların yapımı tamamlanıyor. İki yıldan daha az bir sürede inşallah bütün konutların inşaatları bitmiş olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Selçuklu bölgemizde çok büyük bir sosyal konut hamlesini başlattı. Hem sosyal konut anlamında büyük bir açığı tamamlamış oluyoruz hem de sanayi çalışanları ve şehit yakınları ile gazilerimiz için önemli bir sosyal konut hamlesini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bizim de belediye olarak konutların tamamlanmasıyla birlikte; Sıfır Atık, peyzaj, sosyal tesis, sağlık tesisi, okul yapımı gibi çalışmalarımız devam ediyor. Konya’mıza hayırlı olsun.” dedi.

Yorumlar (0)

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler islami sohbet islami sohbet defacer hacker blog kralbet betturkey ikimisli bahis 1xbetm.info hipas.info wiibet.com restbetcdn.com ankara evden eve nakliyat ankara evden eve nakliyat mamak nakliye ankara evden eve nakliyat pikap nakliyat