Haberleri
Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Çanakkale’deki Törenlerde 129 Yıllık Tarihî Sancağı Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’a Teslim Etti
19 Mart 2022 13:21

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan, Çanakkale’deki Törenlerde 129 Yıllık Tarihî Sancağı Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’a Teslim Etti

PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törenlere katıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen törende, 25 Mart 1893’te Katar’daki Osmanlı kalesine yardıma giden Binbaşı Yusuf Bey kumandasındaki Osmanlı askerlerine ait sancak da Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’a teslim edildi. İngiltere’deki bir müzayededen ülkemize getirilen tarihî sancak, Çanakkale’deki törenlerde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan da sancağı öpüp alnına koyduktan sonra Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’a teslim etti. Bakan Akarda sancağı üç kez öpüp alnına koyarak teslim aldı.

ŞEHİT MEZARLARINA KARANFİL BIRAKTI

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar tören sonrası beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile şehit mezarlarını gezerek mezarlara karanfil bıraktı. Bakan Akar ayrıca Azerbaycan’dan gelen çocuklarla da sohbet etti.

Bakan Akar, Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan ile birlikte Deniz Kuvvetlerimize ait gemilerin denizdeki geçit törenini izledi.

Yorumlar (0)