TÜRKİYENİN GÜNDEMİ Haberleri
Kentin 10 Farklı Noktasında Depremzedeler Güne Çadırda Uyandı
25 Kasım 2022 14:18

Kentin 10 Farklı Noktasında Depremzedeler Güne Çadırda Uyandı

Kentin 10 Farklı Noktasında Depremzedeler Güne Çadırda Uyandı
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Merkez üssü Gölyaka ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından kentin 10 farklı noktasına, 128 çadır kuruldu. Evleri hasar gören ya da deprem korkusu yaşayan 627 kişi, geceyi çadırlarda geçirdi. Havanın aydınlanması ile çadırda kalanlar, yeni güne başladı.
 
Kentin 10 farklı noktasında çadır kurulduğunu belirten Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, "Gece vatandaşlarımız sakin bir şekilde çadırlarına yerleştirildi.AFAD ekiplerimiz koordineli bir şekilde bütün vatandaşlarımızı 10 noktada çadır kentlere yerleştirdi. Gece geç saatlere kadar buradaydık, herkes huzurlu bir şekilde istirahat yaptı. Gençlerde bir tedirginlik var. Özellikle 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini görmeyen vatandaşlarımızda tedirginlik var. Ama herkes tedirginliğini attı" dedi.
 
Ne Zaman Eve Döneriz Bilemiyoruz
 
Ailesi ile birlikte çadırda kalan Muteber Gedik (63), "Gece çok güzel geçti, evimizden daha iyi geçti. Çünkü korkudan uyuyamazdık, bu gece çok güzel uyuduk. Bazı evler çok hasarlı. Ne zaman eve döneriz bilmiyorum. Çocukların okulu, işler var. Bir şekilde eve gideceğiz. Fakat ne zaman gideceğimizi bilmiyoruz. Çadırda 8 kişi kalıyoruz. 2 oğlum, 2 torunum ve bizler varız" dedi.
 
Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Çadır Kentleri Ziyaret Etti
 
Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, sabahın erken saatlerinde depremin merkez üssü olan Gölyaka ilçesinde incelemelerde bulundu. Burada ilk olarak AFAD yetkilileri ile görüşen Bakanımız Sn. Soylu, daha sonra kentte kurulu olan çadır kentleri ziyaret etti. Yetkililerden bilgi alan Bakanımız Sn. Soylu, geceyi çadırda geçenlerle bir süre sohbet ettikten sonra alandan ayrıldı.Yorumlar (0)