KONYANIN GÜNDEMİ Haberleri
Selçuklu Belediyesi’nin oluşturduğu sıfır atık farkındalığı gün geçtikçe yayılıyor Öğrencilerden “Atık Kumbaram” Projesine Tam Destek
29 Kasım 2022 13:34

.

Selçuklu Belediyesi’nin oluşturduğu sıfır atık farkındalığı gün geçtikçe yayılıyor Öğrencilerden “Atık Kumbaram” Projesine Tam Destek
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Selçuklu Belediyesi “Atık Kumbaram” projesine Türk Anadolu Vakfı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden tam destek.   Öğrenciler “Atmıyoruz, Dönüştürüyoruz Kampanyası” ile sıfır atık farkındalığına katkı sağladı.

Selçuklu Belediyesi’nin sürdürdüğü örnek sıfır atık çalışmalarından bir tanesi olan “Atık Kumbaram” projesi yoğun ilgi görmeye ve bu alanda farkındalık uyandırmaya devam ediyor. Türk Anadolu Vakfı İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencileri “Atmıyoruz,Dönüştürüyoruz Kampanyası” düzenleyerek dönem  boyunca okulda biriktirdikleri atıkları Selçuklu Belediyesi’nin Aydınlıkevler Mahallesi’nde bulunan “Atık Kumbaram” noktasına getirerek  teslim ettiler.

Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür

Okulda kampanyaya öncülük eden Türk Anadolu Vakfı İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Şerife Argun Günaydın okulda öğrencilerin atıkları toplayabilmesi için Selçuklu Belediyesi’nin sağladığı katkılar sebebiyle teşekkür ederek: “ Bulunduğum okulda çok mutluyum çünkü harika geri dönüşümcü öğrencilerim var. Çocuklarla atmadık dönüştürmeye karar verdik. Dönem başından beri tüm öğrencilerim atıklarını atmayarak geri dönüşüme destek sağladılar. Bu destekte Selçuklu Belediyemizin önemli katkıları var. Atık Kumbaram merkezini bize yakın bir noktada kurması bu anlamda belediyemizin sağladığı katkılardan. Buraya ulaşımımızda ve organizasyonu düzenlememizde bize ayrıca destek oldukları için Selçuklu Belediyemize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kampanya ile atık toplama çalışmalarına katılan öğrenciler de herkesi sıfır atık projesine destek olmaya davet etti.

Öğrenciler 441.50 kg atığı geri dönüşüme kazandırdı

Türk Anadolu Vakfı İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencilerinin dönem boyunca sürdürdükleri atık toplama faaliyetlerinde içersinde  plastik, cam, metal,kağıt ve karışık atık olmak üzere toplam 441.50 kg atık geri dönüşüme kazandırıldı. 

Atık Kumbaram projesi yoğun ilgi görmeye devam ediyor
Selçuklu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Atık Kumbaram” projesinde ise bugüne kadar 108.1 ton atık geri dönüşüme kazandırılırken, vatandaşın ekonomisine 94 bin 600 TL katkı sağlandı.  Atık Kumbaram Projesi’ne şuana kadar 1400’e yakın üye kaydı yapıldı. Proje kapsamında Bosna Hersek ve Aydınlıkevler Mahallesi’nde yer alan iki noktada vatandaşa hizmet verilmeye devam ediliyor.

Yorumlar (0)